Czy wiesz kto podłącza się i korzysta z Twojej sieci ?

Jak budować strategię zarządzania dostępem do sieci

Data: Czwartek, 8.11.2018
Czas: 11:00 - 11:45 CET

Zapraszamy na szkolenie online w trakcie którego umówimy jakie są zagrożenia związane z brakiem kontroli podłączanych urządzeń klienckich – tych firmowych jak i nieznanych wliczając w to BYOD oraz iOT – oraz przedstawimy najlepsze praktyki jak z wykorzystaniem systemu zarządzania dostępem do sieci minimalizować lub całkowicie wyeliminować te zagrożenia.

W coraz bardziej zróżnicowanym i często skomplikowanym świecie sieci dostępowych, zarówno przewodowych i bezprzewodowych, trudniejsze staje się określenie zasad kontroli dostępu do sieci dla podłączanych urządzeń końcowych. 

Kompletny system zarządzania dostępem do sieci pomaga zunifikować szereg aspektów kontroli: od autentykacji, przez autoryzacje, zgodność z politykami bezpieczeństwa czy weryfikacje podatności podłączanego urządzenia.

W trakcie sesji omówimy najważniejsze elementy zarządzania dostępem do sieci, w tym:

  • Jak oszacować ryzyka i zagrożenia dla Twojej sieci oraz różne strategie ich minimalizacji lub unikania
  • Najlepsze praktyki budowania polityk dostępowych dla różnych urządzeń (firmowe, gościnne, BYOD, IoT)
  • Jak sobie radzić z urządzeniami, które nie spełniają ustalonych polityk bezpieczeństwa i jak przywrócić kontrolę na nimi
  • Jak kontrolować BYOD oraz urządzenia IoT – 1 na 5 firm wskazuje te zagrożenia jako główne dla ryzyka bezpieczeństwa sieci dostępowych (Gartner, 2018)

ZAREJESTRUJ SIE NA WEBINAR